Fest Ślůnski

Fest Ślůnski, czyli Bardzo Śląski Festiwal, był wydarzeniem muzycznym, podczas którego publiczność miała okazję wysłuchać występów artystów tworzących niekonwencjonalną muzykę ściśle osadzoną w realiach Śląska oraz pomóc osobom niepełnosprawnym.

 

Fest Ślůnski Fest - 11.06.2011, Stara Fabryka Drutu

W trakcie pierwszego Bardzo Śląskiego Festiwalu zaprezentowały się takie zespoły jak Hasiok, Dohtor Miód, Ausdruck i Fifidroki, a także A-front oraz Małpy w Czerwonym. Każdy z artystów tworzy sztukę unikatową, tak w warstwie muzycznej, jak i tekstowej, sięgającej od groteski, banału, żartu, po tematykę bardzo mocno zaangażowaną społecznie. Dochód z festiwalu został przekazany na pomoc Pawłowi Lewkowi w walce z chorobą Buergera. Kwota zebranych środków wyniosła aż 5 418,40 zł! Festiwal współorganizowało Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, Stowarzyszenie Ludzie Lasu oraz Stowarzyszenie GTW.

 

Fest Ślůnski vol. 2 - 26.05.2012, Stara Fabryka Drutu

Po raz drugi na scenie gliwickiej Starej Fabryki Drutu zaprezentowały się najważniejsze postacie śląskiego folku, hip-hopu, syr-densu, knutogrania, rock’a i muzyki hardcore: Funky Kokz, Ausdruck, Dohtor Miód, Fifidroki, Hard Work oraz The Syntetic. Wydarzenie wspierał Wilq Superbohater. Unikatowy rysunek kultowej postaci stworzonej przez Tomasza i Bartosza Minkiewiczów można było nabyć podczas licytacji. Dochód z festiwalu tj. 3 792,70 zł został przekazany na pomoc 4-letniemu Szymkowi Żydkowi zmagającemu się z chorobą Little’a (mózgowe porażenie dziecięce) oraz Pawłowi Lewkowi zmagającemu się z chorobą Buergera.


Fest Ślůnski vol. 3
- 26.05.2012, Stara Fabryka Drutu

Trzeci raz w murach gliwickiej Starej Fabryki Drutu, nieco nadszarpniętej budowaną nieopodal DTŚ, zaprezentowali się najważniejsi bohaterowie śląskiego hip-hopu i alternatywy: Skorup, Dohtor Miód, Robur z Hasioka, The Syntetic, Poyutsze i Slutocasters. Dochód z festiwalu tj. 2 423,82 zł został przekazany na pomoc tym samym beneficjentom, co przy poprzednich edycjach - Szymkowi Żydkowi zmagającemu się z chorobą Little’a (mózgowe porażenie dziecięce) oraz Pawłowi Lewkowi zmagającemu się z chorobą Buergera.

Aktualnosci
Konkurs Fotorgaficzny "Tu czytam!" w ramach Skupu Kultury 2018
Gra miejska "Znajdźki Terenowe"
Newsletter
Zapisz się do newslettera jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "Cała Naprzód"
Copyright © 2011 FineCMS - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl