Kulturalno-sportowa niedziela za nami!

W niedzielę, 15 czerwca na gliwickim Rynku odbył się pierwszy wielki finał Skupu Kultury. Przez prawie 3 miesiące zbieraliśmy dla Was dzieła kultury tj. książki, płyty CD, płyty winylowe, filmy, kasety, gry planszowe czy rękodzieło. Podczas finału imprezy można było te dzieła nabyć za dowolną, zaproponowaną przez siebie kwotę. Zainteresowanie było tak duże, że impreza rozpoczęła się już na godzinę przed przewidzianym terminem. Przechodniów dźwiękami muzyki przyciągały zespoły Los Darcie i TopDaDok. Uwagę dzieci (a także dorosłych) przyciągnął Łukasz z Czerpalni Papieru Kalander. Każdy kto przybył na Rynek mógł sobie wyczerpać metodą tradycyjną kartę papieru z płatkami chabrów i zabrać ją ze sobą do domu. Skup Kultury był swego rodzaju społecznym eksperymentem ze względu na to, że nie ustalaliśmy cen za dzieła kultury, które mogliście nabyć. Nie wiedzieliśmy jaki będzie odbiór tego projektu wśród mieszkańców Gliwic. Całość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Ciągle spływają do nas miłe słowa i chęci uczestnictwa w kolejnych edycjach imprezy, jeśli takie nastąpią. Dla nas to ogromna motywacja! Przede wszystkim zaskoczył nas wynik finansowy Skupu. Gliwiczanie udowodnili, że są otwarci na kulturę, ale także na pomoc niepełnosprawnym i w swojej hojności przekazali na szczytny cel…. 7 357,16 zł!! Ze względu na to, że koszty organizacji zostały pokryte z Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej, całą pozyskaną kwotę możemy przekazać na pomoc niepełnosprawnym beneficjentom Stowarzyszenia „Cała Naprzód”. Już wkrótce przekażemy Wam informacje jak wydatkowaliśmy środki przekazane nam podczas finału imprezy.

 

W międzyczasie na hali przy ul. Jasnej 31 odbył się mecz pomiędzy All Stars NLF a drużyną GAF Jasna Gliwice. W szeregach pierwszej drużyny stanęli reprezentanci wszystkich drużyn grających w kończącym się sezonie Niedzielnej Ligi Futsalu. W przerwie meczu odbyło się wręczenie symbolicznego czeku na 10 000 zł pani Marzenie Urban, mamie niepełnosprawnej Ani, która w tym sezonie była beneficjentką NLF. Środki te pochodzą z wpisowego, które drużyny płacą za uczestnictwo w lidze, a przekazane zostaną na wsparcie leczenia Ani. Licytowano również obraz autorstwa Anny Kasprów-Szabli oraz koszulki Tomasza Podgórskiego i reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Koszulkę Podgórskiego  wylicytował Tomasz Woźniczko (firma Tomex) za 600 zł, a obraz Mariusz Klepek (Big-Bud s.c.) za 450 zł. Koszulka piłkarek ręcznych została zlicytowana za 400 zł. Drużyna gwiazd NLF przegrała z zawodowcami 19:4, ale tym razem wynik był sprawą drugoplanową! Dziękujemy przeszło 150 osobom, które pojawiły się by oglądać to widowisko, wszystkim mediom, partnerom oraz sponsorom!

Aktualnosci
Konkurs Fotorgaficzny "Tu czytam!" w ramach Skupu Kultury 2018
Gra miejska "Znajdźki Terenowe"
Newsletter
Zapisz się do newslettera jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "Cała Naprzód"
Copyright © 2011 FineCMS - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl