Inne inicjatywy

Koncerty Charytatywne dla Andrzeja „Marnego” Pawlusia

Jeszcze przed oficjalnym zawiązaniem się "Całej Naprzód" w 2009 roku w ramach inicjatywy "Cała Naprzód" zostały zorganizowane trzy koncerty na rzecz Andrzeja Pawlusia. Graliśmy 1 marca w Klubie Muzycznym [sic!] (Gliwice), 5 kwietnia w Klubie Liverpool (Wrocław) i 25 kwietnia w Klubie Muzycznym Punkt (Warszawa). Na scenach w tych trzech klubach wystąpili wtedy m.in.: A-front, Noise Division, Nox, Black Tower, Kolorowanka, Sunnylion Selecta, Wiśnia Mocne, Red Session, Joint Venture Sound System, Tisztelet Sound System, SingleDread Sound, DJ Krzaku, Rootdrivah, Instytut, LEd, April Pie, Zuzana. Łączny dochód z koncertów wyniósł 9 500 zł!

 

Koncert Charytatywny - 25.09.2009, CK Wiatrak

To pierwsza inicjatywa po oficjalnym zawiązaniu "Całej Naprzód". Nasz pierwszy koncert zagraliśmy dla trzech beneficjentów - Pawła Lewka na dofinansowanie do zakupu protez oraz lekarstw, Mateusza Lewickiego na dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego oraz Andrzeja Pawlusia na adaptację przyszłego lokum do potrzeb osoby niepełnosprawnej.  Imprezę swoimi występami uświetniły zespoły Koniec Świata, TABU oraz LEd, a wynik finansowy to 4 337,61 zł.

 

Charytatywne Spotkanie z Kulturą - 06.03.2010, Cynamon Cafe

W trakcie Spotkania z Kulturą mieliśmy okazję oglądać Kabaret Chwilowo Kaloryfer w składzie Kornel Król i Marcin Wojciech. Podczas imprezy odbyła się zbiórka datków na rzecz Pawła Lewka zmagającego się z chorobą Buergera. Uzbieraliśmy 400 zł.

 

Charytatywne Przerzucanie Gruzu - 10.06.2010, KNST Marchołt

Tym razem dla Pawła Lewka zagrały śląskie kapele trash metalowe: Heretique, Masticate, Nox oraz  Snake Eyes. Wynik finansowy tej imprezy to 414 zł.

 

Muzyka z Pompą - 04.07.2010, Gliwicki Rynek

W roku 2010 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również latem. W ramach akcji „Stop powodziom” zbierane były pieniądze na nowoczesny sprzęt ratowniczy potrzebny do likwidacji skutków powodzi. W Gliwicach oprócz kwesty zorganizowaliśmy imprezę pod hasłem „Muzyka z pompą”. Imprezę swoimi występami uświetnili: Buster Bidon, Slahbrat & Dżentelmenels oraz Fokus.

 

Koncert dla Piotra Woźniczki - 27.01.2011, ROCK’a Club

Na aktywny wózek dla Piotra Woźniczki zbierali: Dżentelmenels, Wiewiórka na Drzewie, DJ Hopbeat, Skorup oraz A-front. Razem uzbieraliśmy 1 361,80 zł.

 

Koncert dla Marcina Telingi - 30.04.2011, Stara Fabryka Drutu

Udzieliliśmy osobowości prawnej pod zbiórkę publiczną prowadzoną w trakcie koncertu organizowanego przez uczniów z LO Animator. Koncert koordynowała Ewa Chudyba. Dochód z imprezy tj. 1963,86 zł został przekazany na pomoc dla Marcina Telingi.

 

Metal Charytatywnie - 12.01.2012, ROCK’a Club

Metal Charytatywnie był imprezą koordynowaną przez byłego wiceprezesa "Całej Naprzód" - Michała Kałkowskiego. Wespół ze Stowarzyszeniem GTW pomogliśmy w promocji wydarzenia i pokryliśmy podstawowe koszta organizacyjne. Na scenie mogliśmy zobaczyć takie zespoły jak Stos, Świniopas, The Crossroads oraz Spiritual Congestion. Całość dochodu została przekazana na pomoc Mateuszowi Lewickiemu, który niestety zmarł w 2013 roku.

 

5. urodziny A-frontu - 27.01.2012, ROCK’a Club

Patronowaliśmy 5. urodzinom A-frontu, co oczywiście czyniliśmy z wielkim honorem i przyjemnością. Wnieśliśmy niewielki wkład finansowy w organizowane wydarzenie oraz wielki wkład osobowy - należy pamiętać, że nasz obecny wiceprezes, Paweł Januszewski, jest byłym perkusistą zespołu A-front. A cała reszta zespołu to nasi przyjaciele.

 

Rajd Rowerowy - 09.06.2012, Gliwice

Udzieliliśmy osobowości prawnej pod zbiórkę publiczną prowadzoną przez Damiana Świstka i Sławomira Szejnę na rzecz Oli Adamskiej-Rylskiej walczącej z chorobą nowotworową. Wynik finansowy imprezy to 387 zł.

 

PomaGramy dla Antosi - 08.02.2013, Stary Browar

Mieliśmy okazję być patronem koncertu czterech niezależnych artystów, z którego cały dochód przekazano na ratowanie nóżek małej Antosi Wieczorek. Gwiazdami wieczoru był kabaret Noł Nejm, Conrado Yanez, Iwona Węgrowska, Sari Ska Band z gościnnym udziałem Metrowego. Impreza przyniosła zysk w wysokości 2 604,68 zł.

 

Wystawa Drugie Życie Gitary - 13.04.2013, Sztukateria

Patronowaliśmy akcji "Drugie życie gitary", która polegała na tym, że oddawaliście nam stare gitary, a my przeobrażaliśmy je w dzieła sztuki. Mogliście je później podziwiać w Knurowskiej Sztukaterii. W trakcie wystawy prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz osób niepełnosprawnych (zebrano 400 zł). Niektóre z tych gitar mieliście również okazję zlicytować.

 

Dzień Dziecka dla Olgi - 02.06.2013, Ruiny Teatru

Mieliśmy przyjemność zaprosić Was na niezwykły dzień dziecka dla półrocznej wtedy Olgi Kostki, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy - retinoblastomę. W trakcie imprezy Teatr A  przedstawił specjalny spektakl "Początek", który był adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Pojawili się też szczudlarze, były balony, malowanie buź, animacje dla dzieci i niezwykła bajkowa atmosfera. Ale przede wszystkim udało się pomóc Oldze kwotą 2066,62 zł.

 

Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…

W lipcu 2013 roku Stowarzyszenie „Cała Naprzód” rozpoczęło współpracę z Fundacją Bez Tajemnic, której sztandarowym działaniem jest Program „Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…”. Jest to największy ogólnopolski program charytatywno-ekologiczny polegający na zbiórce plastikowych zakrętek na rzecz niepełnosprawnych dzieciaków. Zakrętki zbieramy w każdą niedzielę na Halę SP1 przy ul. Kozielskiej 39, gdzie odbywają się organizowane przez nas rozgrywki Niedzielnej Ligi Futsalu.

 

Koncert Mariusza Goliego - 28.09.2013, Stacja Artystyczna Rynek

Jeśli byłeś w Katowicach - na pewno słyszałeś Mariusza, nawet jeśli nie wiedziałeś, że Mariusz Goli, to Mariusz Goli. Pisząc prościej - fenomenalny gitarzysta, grający na katowickim dworcu i katowickich ulicach. Mieliśmy okazję zaprosić Mariusza do Gliwic i zorganizować jego koncert w Stacji Artystycznej Rynek. Koncert towarzyszył wystawie Drugie Życie Gitary. Akcja koordynowana była przez Andrzeja Siciarza. Koncert był nieodpłatny, można było przekazać wolne datki do puszki wystawionej w ramach Akcji Delfin.

Chwytak vs. Letni Chamski Podryw - 04.10.2013, CKS Mrowisko

Dla pięcioletniej Ani Urban zagrały gwiazdy portalu YouTube - Chwytak & DJ Wiktor oraz Letni Chamski Podryw. Imprezę rozkręciła DJ Alexsoundra, a zamknął Pozyton Sound System. Impreza okazała się wielkim sukcesem, frekwencja dopisała i udało nam się zebrać aż 5 300 zł!

 

Akcja Delfin - 30.11.2013, MŚiW oraz SAR

W ramach Akcji Delfin w gliwickim Ministerstwie Śledzia i Wódki oraz w Stacji Artystycznej Rynek wystawiliśmy puszki, do których można było wrzucić datki na rzecz Piotrusia Pierchały. Ze względu na złożoną niepełnosprawność, Piotrek powinien uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych. Szczególnie dobre rezultaty przynosi w tym wypadku delfinoterapia.


ElectriCITY - 28.02.2014, Spirala w CKS Mrowisko

Stowarzyszenie „Cała Naprzód" tym razem zabrała Was w świat muzyki elektronicznej. Na scenie mogliśmy podziwiać pięcioosobowy duet Brzoska i Gawroński oraz dwójkę doskonałych DJów - DJ Alexsoundrę i DJ Ken-G. Dla Ani Urban zebraliśmy łacznie 1454,59 zł!


Kwesta na stadionie Piasta Gliwice - od lutego 2014

Wolontariusze stowarzyszenia „Cała Naprzód” kwestowali w trakcie spotkań Piasta Gliwice z Wisłą Kraków, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Legią Warszawa i Pogonią Szczecin. Łącznie w trakcie 4 kolejek zebrano kwotę prawie 2 tysięcy złotych (dokładnie - 1.951,23 zł). Dochód w całości został przekazany na pomoc Andrzejowi Pawlusiowi, niepełnosprawnemu mieszkańcowi Gliwic i wiernemu kibicowi gliwickiej drużyny. Każda osoba, która zdecydowała się wesprzeć akcję, otrzymywała w zamian przypinkę z herbem Piasta, wykonaną własnoręcznie przez Andrzeja.


Help for Ethiopia - 11.04.2014, Spirala w CKS Mrowisko

Tym razem chcieliśmy zwrócić uwagę gliwiczan na problem niepełnosprawności w Etiopii. Help for Ethiopia to koncert, z którego dochód został przekazany ośrodkowi dla osób niepełnosprawnych w Etiopii, który prowadzony jest przez Międzynarodowy Ruch Dobroczynny "Betel" funkcjonujący w Etiopii od 2012 roku. Na scenie pojawił się Junior Stress, zespół Bethel i Pozyton Sound + Totenton. Maciej Cywiński przybliżył publiczności sytuację materialną tego kraju. Poruszył kwestie mentalności Etiopczyków, ich religię oraz historię. Na koncercie pojawił się również założyciel Ruchu Betel, Andrzej Kalinowski. Odbyło się też wręczenie pamiątkowych zdjęć z podziękowaniami od mieszkańców domu Ewnegenda Tamir. Wynik finansowy imprezy to 3740,97 zł!


Cała Naprzód GTW Cup

Razem ze Stowarzyszeniem GTW zorganizowaliśmy już cztery edycje turnieju CN GTW Cup. Odbywają się one w maju na Orliku 2012 przy ul. Jasnej. Cały dochód z rozgrywek przekazywany jest na dofinansowanie na obozy letnie dla dzieci z ubogich rodzin organizowane przez Stowarzyszenie GTW.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Pomagaliśmy Stowarzyszeniu GTW w organizacji aż pięciu gliwickich finałów WOŚP. Szczególnie widoczni byliśmy dwóch ostatnich finałach na gliwickim Rynku, gdzie kwestowaliśmy w dosyć niekonwencjonalny sposób. Za każdą zrobioną przez naszych chłopaków pompkę do skarbony trzeba było wrzucić 1 zł. Nasza drużyna wzięła także udział w dwóch turniejach futsalowych na rzecz WOŚP.

 

Tam też byliśmy:

Szantownia 2010, czyli przegląd piosenki żeglarskiej

XI Śląski Tydzień Antyrasistowski

I Festiwal Morza Nad Kanałem

Hip Hop Night 2011

I edycja turnieju o Puchar Pędzącej Kobry oraz Wielka Zbiórka Zakrętek

Koncert The Coiots

Ślimak w rytmie reggae

Ślimak w rytmie D’N’B

Koncert Rhythm’n Quartet

Koncert Semtazone

Gliwicka Scena Alternatywna

Manufaktura Dźwięku 2011

 

 

Aktualnosci
Konkurs Fotorgaficzny "Tu czytam!" w ramach Skupu Kultury 2018
Gra miejska "Znajdźki Terenowe"
Newsletter
Zapisz się do newslettera jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "Cała Naprzód"
Copyright © 2011 FineCMS - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl