Motal Szymon

Szymon Motal urodził się 23.08.2005, mieszka z rodzicami w Paczynie. Od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym, choruje także na epilepsję.


Szymon od pierwszych chwil musiał walczyć o życie. Urodził się w głębokiej zamartwicy, nie umiał samodzielnie oddychać. Wykazał się ogromną wolą życia, jest z rodzicami. Cały czas zmaga się jednak z wieloma problemami, skutkami niedotlenienia.


Nie umie chodzić, siedzieć samodzielnie, mówić, ma kłopoty z kontrolą głowy, jest dzieckiem spastycznym. Każdy ruch, każda czynność wiąże się dla niego z bardzo dużym wysiłkiem. Szymon ma również  refluks żołądkowo–przełykowy, ma kłopoty z przełykaniem śliny i z oddychaniem, często choruje na infekcje górnych dróg oddechowych, jest karmiony sondą bezpośrednio do żołądka. Boryka się z trudną i oporną na leczenie padaczką, ataki męczą go codziennie, co znacznie wpływa na jego ogólne samopoczucie i zdrowie.


Mimo tylu kłopotów jest bardzo pogodnym dzieckiem. Chce żyć, chce się śmiać, chce się bawić i cieszyć z otaczającego go świata. Szymon to wesoły chłopiec, który uwielbia się przytulać, lubi spędzać czas z rodzicami. Życie wystawiło go na ogromną próbę, codziennie musi walczyć z sobą i ze swoim ciałem. Dzielnie ćwiczy, bardzo się stara udowadniając wszystkim wkoło, że nigdy nie można się poddawać.

Aktualnosci
Pierwsze Silent Disco w Gliwicach doczekało się kontynuacji. Znowu robimy Cichą Barbórkę!
Stowarzyszenie Cała Naprzód zaprasza na koncert charytatywny Jacka Stęszewskiego (wokalisty zespołu Koniec Świata) i Zuzanny Moczek!
Newsletter
Zapisz się do newslettera jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "Cała Naprzód"
Copyright © 2011 FineCMS - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl