Motal Szymon

Szymon Motal urodził się 23.08.2005, mieszka z rodzicami w Paczynie, niedaleko Gliwic. Od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym, choruje także na epilepsję.

  Szymon od pierwszych chwil musiał walczyć o życie. Urodził się w głębokiej zamartwicy, nie umiał samodzielnie oddychać. Wykazał się ogromną wolą życia, jest z rodzicami. Cały czas zmaga się jednak z wieloma problemami, skutkami niedotlenienia.

Nie umie chodzić, siedzieć samodzielnie, mówić, ma kłopoty z kontrolą głowy, jest dzieckiem spastycznym. Każdy ruch, każda czynność wiąże się dla niego z bardzo dużym wysiłkiem. Szymon ma również  refluks żołądkowo–przełykowy, ma kłopoty z przełykaniem śliny i z oddychaniem, często choruje na infekcje górnych dróg oddechowych, jest karmiony sondą bezpośrednio do żołądka. Boryka się z trudną i oporną na leczenie padaczką, ataki męczą go codziennie, co znacznie wpływa na jego ogólne samopoczucie i zdrowie.

Mimo tylu kłopotów jest bardzo pogodnym dzieckiem. Chce żyć, chce się śmiać, chce się bawić i cieszyć z otaczającego go świata. Szymon to wesoły chłopiec, który uwielbia się przytulać, lubi spędzać czas z rodzicami. Życie wystawiło go na ogromną próbę, codziennie musi walczyć z sobą i ze swoim ciałem. Dzielnie ćwiczy, bardzo się stara udowadniając wszystkim wkoło, że nigdy nie można się poddawać.

Rehabilitacja ruchowa i inne terapie są bardzo drogie. Szymon potrzebuje również odpowiednich sprzętów rehabilitacyjnych, zaopatrzenia medycznego i ortopedycznego, środków pielęgnacyjnych oraz leków.


Jak wesprzeć Szymona:


1% - w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818, cel szczegółowy: Szymon Motal.

DAROWIZNA – darowizna ukierunkowana na Szymona (Stowarzyszenie „Cała Naprzód” ul. Kościuszki 35 44-100 Gliwice Raiffeisen Bank Polska S.A. 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204 tytuł wpłaty: Darowizna– Szymon Motal).

Aktualnosci
Stowarzyszenie Cała Naprzód wraz z Piastem Gliwice zaprasza Państwa do licytacji kolacji z Gerardem Badią, która odbędzie się w czasie koncertu „Hałas Miast vol.5” 1 lipca 2017 na ulicy Średniej w Gliwicach przy Ministerstwie Śledzia i Wódki. Całkowity dochód z licytacji przeznaczony jest dla Aneczki Urban. Zapraszamy serdecznie do wsparcia. Planowana godzina licytacji 18.30-19.00.
Pierwsze Silent Disco w Gliwicach doczekało się kontynuacji. Znowu robimy Cichą Barbórkę!
Newsletter
Zapisz się do newslettera jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "Cała Naprzód"
Copyright © 2011 FineCMS - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl