Stowarzyszenie

Misją Stowarzyszenia „Cała Naprzód” jest niesienie wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej, głównie poprzez przygotowywanie i realizację charytatywnych imprez kulturalnych oraz sportowych, z których dochód przeznaczamy na pomoc tym osobom, przede wszystkim na prowadzenie terapii i zakup sprzętu medycznego.

Zaufało nam już ponad 1 000 darczyńców. Zorganizowaliśmy ponad 70 zbiórek publicznych i imprez charytatywnych. Udzieliliśmy ponad 450 tysięcy złotych pomocy osobom niepełnosprawnym.

W kwietniu 2012 roku "Całą Naprzód" nagrodzono w plebiscycie Prezydenta Miasta Gliwice Vox Populi – Wybrany przez gliwiczan w kategorii "Organizacja pozarządowa roku 2011".

Od listopada 2012 roku posiadamy status organizacji pożytku publicznego.

W czerwcu 2014 roku nasza inicjatywa - Niedzielna Liga Futsalu otrzymała tytuł "Inicjatywa Roku 2013" w plebiscycie Prezydenta Miasta Gliwice - Wybrany przez gliwiczan w kategorii inicjatywa roku 2013, a sama "Cała Naprzód" otrzymała najważniejszy tytuł przyznawany w Gliwicach dla organizacji pozarządowych - "Organizacja Roku 2013" za całoroczną działalność na rzecz mieszkańców Gliwic.

W czerwcu 2016 roku "Cała Naprzód" odebrała kolejne nagrody - wyróżnienie w kategorii "Organizacja Roku 2015", a nasza inicjatywa Skup Kultury 2015 otrzymała tytuł "Inicjatywa Roku 2015".

W 2017 roku znaleźliśmy się w gronie nagrodzonych w konkursie Lokalni Bohaterowie Województwa Śląskiego, a inicjatywa Niedzielna Liga Futsalu otrzymała markę Zakup Prospołeczny, jako druga tego typu usługa na terenie województwa.

Jako stowarzyszenie działamy w oparciu o zapisy ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855), ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r., Nr 234, poz. 1536), statutu, uchwał, regulaminów i innych aktów wewnętrznych. Możemy przyjmować darowizny, korzystać z ofiarności publicznej i 1% podatku. Organami nadzoru stowarzyszenia są Prezydent Miasta Gliwice oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej.

 

Aktualnosci
Konkurs Fotorgaficzny "Tu czytam!" w ramach Skupu Kultury 2018
Gra miejska "Znajdźki Terenowe"
Newsletter
Zapisz się do newslettera jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "Cała Naprzód"
Copyright © 2011 FineCMS - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl