Urban Ania

Aneczka urodziła się 24 kwietnia 2008 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari. Aneczka jest wesołym i uśmiechniętym dzieckiem. W swoim życiu przeszła kilka poważnych operacji, zarówno w Polsce jak i Niemczech (całkowity koszt operacji oraz dotychczasowe zaopatrzenie ortopedyczne zostały sfinansowane ze środków prywatnych i był to koszt ok. 60.000 euro). Operacje te umożliwiły w miarę normalne funkcjonowanie Aneczki.

Aby utrzymać ją w tym stanie potrzebne są ortezy, które umożliwiałyby poruszanie się. Dzięki nim możliwe będzie pionizowanie, co jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania i rozwoju organów wewnętrznych (serce, nerki, układ pokarmowy, kręgosłup) oraz wzmocnienia układu kostnego przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia osteoporozy (łamliwość kości). Korzystanie z tych ortez umożliwi jej lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu, co wpłynie także pozytywnie na rozwój psychiczny Aneczki. Będzie to następny, poważny krok w kierunku usamodzielnienia.

Niestety tego typu ortezy trzeba zmieniać raz na rok lub w najlepszym wypadku co półtora roku, a ich koszt to ok. 80.000 zł. Oprócz tego Aneczka nosi gorset, który trzeba zmieniać wraz z jej wzrostem, przypada to mniej więcej raz na półtora roku i jest to koszt ok 20.000 zł. Codzienna rehabilitacja to koszt ok. 1500 zł miesięcznie.

Więcej informacji o Ani znajdziesz tutaj: 
http://aneczkaurban.pl/

Aktualnosci
Stowarzyszenie Cała Naprzód wraz z Piastem Gliwice zaprasza Państwa do licytacji kolacji z Gerardem Badią, która odbędzie się w czasie koncertu „Hałas Miast vol.5” 1 lipca 2017 na ulicy Średniej w Gliwicach przy Ministerstwie Śledzia i Wódki. Całkowity dochód z licytacji przeznaczony jest dla Aneczki Urban. Zapraszamy serdecznie do wsparcia. Planowana godzina licytacji 18.30-19.00.
Pierwsze Silent Disco w Gliwicach doczekało się kontynuacji. Znowu robimy Cichą Barbórkę!
Newsletter
Zapisz się do newslettera jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "Cała Naprzód"
Copyright © 2011 FineCMS - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl